چاپ

استودیو میکروفن و انواع آن

نگارش یافته توسط آرش ترابی. ارسال شده در مجموعه سخت افزار

میکروفون مبدل انرژی آکوستیکی به انرژی الکتریکی است .میکروفن این کار را توسط المانی که در سر خود وجود دارد انجام می دهد . میکروفون ها نسبت به نوع المانی که در آن ها به کار رفته دسته بندی می شوند . که سه نوع آن کاربرد حرفه ای دارد . عبارتند از :
1- میکروفون سیم پیچ متحرک (Moving coil )
2- میکروفون نواری ( روبانی ) (Ribbon)
3- خازنی (ظرفیتی) ( capacitor ) (condenser)
1- میکروفون سیم پیچ متحرک (Moving coil )


میکروفون سیم پیچ متحرک یا داینامیکی از یک سیم پیچ که در میدان مغناطیسی و یکی دیافراگم از جنس مایلار که به سیم پیج متصل است تشکیل شده.
با برخورد امواج صوتی دیافراگم شروع به حرکت میکند
افراگم موجب تحرک سیم پیج در میدان مغناظیسی می شود و این کار باعث می شود تا در سیم پیچ توسط میدان ولتاژی القاء شود .
2- میکروفون نواری ( روبانی ) (Ribbon)
در میکروفون های نواری ، یک نوار فلزی نازک و چین خورده که در یک میدان مغناطیسی معلق است ، جایگزین دیافراگم و سیم پیچ متحرک شده است . در اثر برخورد امواج صوتی با این نوار ولتاژی متناظر با انرژی صوت در آن القاء می شود .
3- خازنی (ظرفیتی) ( capacitor ) (condenser)
نحوه عملکرد این میکروفون با دو میکروفون نواری و داینامیک متفاوت است . در این میکروفون برای تبدیل انرژی صوت به الکتریکی به جای استفاده از تغییرات مغناطیسی از تغییرات ولتاژ (الکترواستاتیکی ) استفاده می کند .
در این میکروفن از دو صفحه که کاملا مشابه خازن است تشکیل می شود با تغییر فاصله بین این دو صفحه توسط امواج صدا میزان تغییرات ولتاژ را بین دو صفحه تغییر می دهد . این میکروفون ها جهت استفاده به یک منبع تغذیه جهت بار درا نمودن دوصفحه استفاده می شود . که معروف به فانتوم پاور هستند.که در اکثر میکسرها و کارت های صدا این منبع وجود دارد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی